Kurs Chorału Gregoriańskiego 2017/2018 w Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi

za nami cztery sobotnie spotkania w ramach całorocznego, stacjonarnego Kursu Chorału Gregoriańskiego według metody Solesmes w Łodzi. Kolejna sesja kursowa to zimowe, weekendowe warsztaty chorałowe, trwające od piątku do niedzieli 9-11 lutego 2018 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Zgierskiej 123. Gościem specjalnym będzie ks. Wojciech Pobudkowski (Instytut Dobrego Pasterza) oraz p. Sophie Laurent, wykładowca szkoły św. Grzegorza z Le Mans. W sobotę msza św. ze śpiewem gregoriańskim celebrowana będzie w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Julianowie (obok Studium Muzyki Kościelnej), w niedzielę w łódzkiej katedrze (ul. Piotrkowska 265) pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcypiskupa Grzegorza Rysia. Szczegółowy program warsztatów znajduje się tutaj. Koszt uczestnictwa w warsztatach dla osób nie będących słuchaczami Kursu Chorału Gregoriańskiego wg metody Solesmes w Łodzi wynosi 50 zł. Dodatkowo jest możliwość zamówienia na miejscu obiadów i kolacji. Koszt obiadu 15 zł, kolacji 8 zł. Zainteresowanych rezerwacją noclegów prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym. Wszyscy chętni do wzięcia udziału proszeni są o dokonywanie zapisów poprzez formularz w zakładce "Zapisy" u dołu strony, telefonicznie, w wyjątkowych sytuacjach także poprzez adres mailowy organizatorów (zob. KONTAKT).

Kalendarium kolejnych spotkań kursowych: 10 marca, 14 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca - zakończenie.

VIII Warsztaty Cantus Gregorianus, odbywać się będą w dniach 4-8 lipca (środa - niedziela 2018). Klasę organowego akompaniamentu chorałowego poprowadzi o. Jean de Richemont OSB z klsztoru Notre-Dame w Triors (kongregacja Solesmes).

Kurs Chorału Gregoriańskiego 2017/2018 u Sióstr Sakramentek w Warszawie

18 października ruszył Kurs Chorału Gregoriańskiego według metody Solesmes w Warszawie, organizowany przez Siostry Benedyktynki Sakramentki wraz z ks. Kapelanem Andrzejem Tulejem, w kościele klasztornym na Rynku Nowego Miasta 2. Terminy spotkań: 20 stycznia 2018, 17 lutego, 17 marca, 21 kwietnia, 19 maja, 16  czerwca.

19-21 stycznia 2018 sesja poświęcona metodzie Solesmes, którą poprowadzi o. Pierre Le Bourgeois OSB, pierwszy kantor klasztoru Notre-Dame w Triors (kongregacja Solesmes), wykładowca Szkoły św. Grzegorza w Le Mans

Zajęcia odbywają się w ramach Podyplomowych Studiów z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Organizatorzy Studiów wyrazili zgodę na uczestnictwo gości w tej wyjątkowej sesji w charakterze wolnych słuchaczy. Szczegółowy program wydarzenia znaduje się tutaj. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy.

Msze św. z chorałem gregoriańskim w Katedrze w Łodzi: 28 stycznia 2018, 25 lutego, 25 marca, 22 kwietnia, 27 maja, 24 czerwca.

Nasi Przyjaciele:

Joomla templates by Joomlashine